وبلاگ

ساعت مچی کدام دست بسته می شود؟

بستن ساعت مچی

ساعت مچی یکی از اکسسوری های پر طرفدار و محبوب در میان کاربران است. بسیار متنوع هستند و با هر سلیقه  و سبکی به راحتی ست می شوند. نحوه استفاده از ساعت مچی بسیار ساده است که به راحتی و مانند دستبد به روی دست بسته می شود.

نکاتی در باره نحوه بستن ساعت مچی؟

نحوه بستن ساعت مچی به عنوان یک متریال شیک و جذاب به روی دست، نیازمند رعایت نکاتی می باشد. مهم ترین آن بستن ساعت به روی دست چپ یا راست است. آیا واقعا تفاوتی میان دست چپ و راست برای بستن ساعت وجود دارد؟

در ادامه به بررسی این سؤال میپردازیم.

ساعت مچی را روی کدام دست ببندیم؟ساعت مچی را روی کدام دست ببندیم؟

از آنجایی که بیشتر افراد جامعه دست راست هستند و از دست راست خود بیشتر استفاده می کنند، ساعت را به دست چپ می بندند تا مزاحم فعالیت های روزانه آن ها نشود.

قانون خاصی برای بستن ساعت مچی روی دست راست یا چپ وجود ندارد. شما می توانید با توجه به راحتی خود ساعت را در دستی استفاده کنید که حس بهتری را به شما میدهد.

با بستن ساعت به روی مچ  دستی که کمتر از آن استفاده می کنید، هنگام کار و فعالیت به راحتی می توانید دستی که از آن استفاده نمیشود را بالا آورده و از زمان مطلع شوید.

استفاده از ساعت برای چپ دستان:

افراد چپ دست به دلیل استفاده بیشتر از دست چپ خود، بهتر است ساعت را در دست راست استفاده کنند تا هنگام کار و فعالیت از دست ضعیف خود برای آگاهی از زمان بهره ببرند. امروزه وسایل مختلف و گوناگونی برای چپ دستان در نظر گرفته شده که ساعت مچی خالی از لطف نیست. بنابراین افراد چپ دست می توانند از ساعت مخصوص خود استفاده کنند.

برند هایی مختلفی نظیر تودور برای استفاده راحت چپ دستان از ساعت، دسته کوک آن را در سمت چپ قرار داده. این کاربرد بی نظیری برای چپ دستان به شمار میرود. با این ترفند چپ دستان احساس بهتری در استفاده از ساعت مچی دارند.

نحوه بستن ساعت در خانم ها و آقایان:نحوه بستن ساعت مچی در خانم ها و آقایان:

در گذشته بستن ساعت محدود به قوانین خاصی بود. از جمله بستن ساعت روی دست چپ و راست. خانم ها باید ساعت را در دست چپ و آقایان در دست راست استفاده می کردند.

اما خوشبختانه این قانون دیگر وجود ندارد. همه ی افراد چه خانم و چه آقایان می توانند ساعت را به روی دستی ببندند که احساس بهتری با آن دارند.

مزایای بستن ساعت روی دست چپ:

استفاده از ساعت، روی دست چپ دارای مزیت هایی می باشد که تنها مختص به افراد دست راست است. بنابراین این مزیت ها برای افراد دست چپ صدق نمی کند.

فعال بودن دست غالب: استفاده از ساعت بر روی دست غالب مانع از انجام فعالیت ها می شود. به عنوان مثال اگر دست راست شما غالب است و ساعت را بر روی همان دست استفاده کنید، متوجه خواهید شد که کارهای ساده مانند نوشتن برای شما سخت و دشوار می شوند.

راحتی در تنظیم زمان: دسته کوک اغلب ساعت ها در سمت راست ساعت قرار دارد. با بستن ساعت روی دست چپ، امکان دسترسی بهتری به تنظیم زمان خواهید داشت.

راحتی در خواندن ساعت: اگر دست غالب شما، دست راست باشد، هنگام فعالیت به راحتی می توانید با نگاه به ساعت که در دست چپ قرار دارد، از زمان مطلع شوید. دیگر نیازی به متوقف کردن کار خود برای نگاه به ساعت مچی ندارید.

محافظت در برابر ضربه: همان طور که قبلا گفته شد، اکثر افراد راست دست هستند و بیشتر متریال ها با این ویژگی طراحی می شوند. بنابراین با انجام فعالیت های روزانه ممکن است به ساعت آسیب برسانید. پس بهتر است ساعت را به روی مچ دستی که غالب نیست ببندید.

بستن ساعتضرورت استفاده از ساعت مچی:

  • استفاده از ساعت مچی شما را فردی وقت شناس نشان میدهد.
  • از حواس پرتی جلوگیری می کند و مانع از فراموشی کارهای روزمره می شود.
  • به ظاهر و استایل شما جذابیت و لوکس بودن را میبخشد.
چپ دستان ساعت خود را چگونه ببندند؟

نحوه بستن ساعت مچی معمولا روی دستی که غالب نیس بهتر عمل می کند و مانع از بهم ریختگی تمرکز و راحتی فرد می شود‌. اگر دست غالب شما دست چپ است، بهتر است ساعت را روی دست راست استفاده کنید. تا هنگام فعالیت و کار روزمره از دست آزاد خود برای نگاه کردن به ساعت مچی استفاده کنید.

لینک های مهم

ساعت مچی

ساعت مچی مردانه

ساعت کاسیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *