گوناگون

10 ساعت افسانه ای همیشه زنده

ساعت های لوکس

 

Top-10-ten-watches-living-legends-reviews-1024x700

 

اگر به بسیاری از برندهای ساعت مچی محبوب در جهان نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که مجموعه ساعت های برند ها معمولا شامل چند ساعت کلاسیک و مهم می شود که نام هایشان همیشه در خاطر اهالی ساعت برای سال های بسیار بوده و خواهد ماند. برند های تجاری همانند رولکس واقعا مدل کاملا جدیدی معرفی نمی کنند؛ بلکه به ارتقا و بهبود طراحی های هسته ای و اصلی قبل خود در طول زمان می پردازند. مدل هایی همانند Submariner (زیردریایی) یا DateJust از مارک رولکس مدت هاست روی مچ افراد مختلف دیده می شوند با اینکه عمر بسیاری دارند.

برند های دیگر نیز سنت طراحی های خود را با ارائه ی نسخه های جدیدی که در واقع بهبود یافته و مدرن شده ی طرح های قبل که برای سال های زیاد موفق بودند، حفظ می کنند. برای شناختن 10 ساعت از ساعت های “افسانه ای همیشه زنده” لیستی ارزشمند را برای شما آماده کرده ایم. ساعت هایی می توانند در این لیست قرار بگیرد که دارای ریشه تاریخی باشد و هنوز هم تولید شوند.

البته می دانیم که لیست ما شامل همه ی سلیقه ها نمی شود و نمیتوانیم همه ی ساعت ها را نام ببریم، پس اگر ساعت اینچنینی در نظر دارید در بخش نظرات با ما در اشتراک بگذارید.

 

 

Rolex-SUBMARINER-NoDATE

 

 

 1. رولکس Rolex Submariner

در سال 1954 بود که رولکس این مدل را رونمایی و عرضه کرد، و در آن زمان صنعت ساعت سازی به این گونه نبود. Submariner هیچ گاه به عنوان یک مدل لوکس عرضه نشده بود، اما در عوض یک غواص واقعی بود که هر کس می توانست از این قابلیت ساعت لذت ببرد. این وضعیت برای یک ساعت اسپورت خوب در آن سال ها عالی بود تا پس از دهه 1980 میلادی که ساعت مکانیکی بیشتر تبدیل به یک کالای لوکس شده بود و رولکس مسیر طولانی خود را برای تبدیل شدن به مطلوب ترین نام تجاری لوکس ساعت سازی آغاز کند. زیردریایی (Submariner)  به دلایل متفاوت محبوب ترین مدل رولکس است؛ طول عمر بالا، خوانا بودن، یکدستی و جذابیت فوق العاده و از همه مهمتر مناسب بودن برای هر مردی (و اکثر خانم ها) فارغ از ظاهر یا تیپ و سن. بدیهی است که طراحی رولکس Submariner همیشه زنده است. مدل زیردریایی امروزه در جدیدترین تولید های خود شامل قاب 40 میلی متر و بدنه ی استیل، یا بدنه ی طلای سفید 18 عیار و بدنه ی طلای 18 عیار طلایی رنگ می شود، با میانگین قیمت حدود 8،500 دلار. مدل های مشابه را در تی تی بول مشاهده کنید.

 

Omega-Speedmaster

 

 

2. امگا Omega SpeedMaster

فارغ از قیمت، اعتبار و شخصیت، تاریخ یا تکنولوژی ساخت، امگا اسپیدمستر به طرز گسترده وسیلیه ای بعنوان اندازه گیرنده ی فواصل زمانی (کرنوگراف) ورزشی است. شما یک ساعت خوش قیافه اما نه پر زرق و برق با تاریخچه ی عالی، ظاهری متفاوت  و عمر طولانی می خواهید؟ اسپیدمستر خودش است. چرا؟ امگا اسپیدمستر به اندازه ی کافی برای ناسا خوب بود که آن را درسال 1969 به “باز آلدرین” (یکی از اولین افرادی که پا روی ماه گذاشت) برای ماموریت سفر به ماه بدهد و لقب اولین ساعت پا گذاشته به ماه را از آن امگا کند! بطور ساده و کلی، اسپیدمسترهمانند یک رولکس مدل Submariner است که از کرنوگراف بهره می برد. نسخه های بسیاری از این مدل وجود دارد وزیاد در بازارها به فروش می رسد، آنها ارزش خود را به خوبی حفظ می کنند و به سرعت نسبتا آرامی تکامل یافته اند. به هر حال اگر شما خواستار مدل دستی (کوکی) 3570.50 یا مدل اتوماتیک 9300 باشید، مطمئن باشید اشتباه نمی کنید و یک قطعه از تاریخ علم اندازه گیری زمان را با قیمت حدودی از 4،500 تا 8،700 دلار از آن خود می کنید. مدل های مشابه امگا را می توانید از تی تی بول مشاهده کنید.

 

audemars-piguet-royal-oak-steel-automatic

3. ادمارپیگه AP Royal Oak

روبه ورشکستگی در پی گسترش انقلاب کوارتز (ازدیاد ساعت هایی با منبع تغذیه باتری)، چیزی که Audemars Piguet برای نجات نیاز داشت مدل Royal Oak  (به اصطلاح فارسی بلوط سلطنتی) بود. ساعتی که ادمار پیگه را به برند تجاری کنونی تبدیل کرده است. دانستن اینکه آن ها انقلاب می خواهند نه تکامل، چیزی بود که “جرالد جِنتا” (طراح سوئیسی که ساعت های دیگری نیز برای سایر شرکت ها طراحی کرده) آورد تا ادمار پیگه را به برند تجاری بزرگتری تبدیل کند. “جنتا” AP Royal Oak را با کد 5402ST ساخت که در سال 1972 با یک برچسب قیمت بسیار تهاجمی که نه تنها بسیار بیشتر از قیمت هر یک از رقبای خود بود، بلکه حتی بالاتر از بسیاری ساعت های از جنس طلا عرضه کرد. در بازار هیچ مرجعی برای یک ساعت از جنس استیل لوکس و اسپورت وجود نداشت. ساخت مدل “بلوط سلطنتی” دعوتی از سوی ادمار پیگه برای شرکت کردن سایر برند ها در این زمینه بود. درحالی که این یک ایده ی از ابتدا تفکیک شده است، ساخت یک نمونه اولیه از ساعت جدید، استفاده از استیل لوکس و اسپرت در ساعت و پذیرش رشد به اندازه کافی سریع به حدی که بتواند ادمار پیگه را به تجارت بازگرداند. طراحی جنتا حال بخش جداناپذیر از برند AP است و همیشه در خاطره ها خواهد ماند. قیمت این مدل از 20،000 دلار آغاز می شود. مشاهده ی ساعت های AP در تی تی بول.

JLC-reverso-watch

 

4. جِژِه لکولت Jaeger-LeCoultre Reverso

سال 1931 برای اولین بار شاهد “رِوِرسو” بودیم که یکی از مشارکت های اصلی بین Jeager و LeCoultre بود که متعاقبا آن دو به شکل یک نام تجاری ادغام شدند. از همان ابتدا “رورسو” بعنوان یک ساعت مچی آخرین مدل برای به مچ بسته شدن توسط افراد خاص و بسیار بالا رتبه ی جامعه ی بریتانیا بود هنگامی که در هند استعماری در حال انجام بازی چوگان بودند! قسمت اصلی این ساعت که صفحه ی ساعت در آن قرار دارد بصورت کشویی از سمت بقل قابل درآوردن است، هر چند که این مفهموم کشویی بودن امروز ساده به نظر برسد اما ساخت آن فرایند پیچیده و صنعتی را در برداشته. این ساعت طراحی شده در زمینه ی هنر دکو (به اصطلاح فارسی هنر تزیینی که خصوصیاتی مشابه با کوبیسم، فوتوریسم و فوویسم دارد) است و به همراه یک ظاهر خوش قیافه در اطراف ساعت آن را تبدیل به مدل نسبتا پرطرفدار در میان افراد بالا رتبه ی جامعه ی محلی مخصوصا در اروپا می کند. اواسط قرن بیستم شاهد توقف تولید “رورسو” بودیم که تا دهه 1980 میلادی ادامه داشت و دوباره درآن سال ها به تولید بازگشت. بخصوص در 20 سال گذشته. یک ظاهر خوش قیافه طراحی شده از دوره ی کلاسیک و همینطور همیشگی و کاملا مردانه. “جژه لکولت” همچنین مجموعه ی بسیاری از مدل های مختلف رورسو را در سایز ها و ظاهرهای مختلف تعبیه کرده تا این ساعت به یکی از بهترین ساعت های لوکسی تبدیل شود که پاسخ همه ی سلیقه ها را می دهد. با قیمت حدودی 10،000 دلار.

 

Rolex-Datejust-II

 

5. رولکس Rolex DateJust

به راحتی می توان گفت بنیادی ترین مدل رولکس. مدل “دیتجاست” از سال 1945 میلادی یعنی از زمانی که رولکس نشان دهنده ی تاریخ را به همراه قسمت ذره بینی روی شیشه ی ساعت اضافه کرد تا به حال تولید می شود. دیتجاست ساعتی است که نشان می دهد رولکس اعتقاد دارد چه چیزی برای یک ساعت ضروری و اساسی است. رولکس برندی محافظه کار است و دیتجاست مدلی جسورانه. دادن هرچیزی که از یک ساعت روزانه می خواهید و نه چیز دیگر. مدتی نسخه ی 41 میلیمتری در سال 2009 عرضه شد اما بعد “دیتجاست” تنها در مدل های کوچکتر که شامل مدل 36 میلیمتری برای آقایان، مدل 31 میلیمتری زنانه-مردانه و مدل 26 میلیمتری برای خانم ها بود عرضه شد. رولکس دیتجاست یکی از مدل های ناب از لحاظ تطبیق پذیری است که هم به خوبی با تیشرت و شلوار جین ست می شود و هم میتوان آن را با کت و شلوار به مچ بست. قیمت از 9،000 دلار آغاز می شود (مدل DateJust2) اما اگر علاقه مند به مدل های طلا و همراه با الماس دارید قیمت سر به آسمان می کشد. مدل های مشابه را در تی تی بول مشاهده کنید.

 

Tag-Heuer-Monaco

 

6. تگ هویر Tag Heuer Monaco

تگ هویر موناکو در سال 1969 به عنوان یکی از اولین ساعت های اتوماتیک کرنوگراف دار موجود عرضه شد و “جک هویر” با افتخار آن را هم نام با مسابقات فرمول یک Monaco GP نامید. با صفحه ی مربعی و موتور اتوماتیک کالیبر 11 داخلی اش در سال 1971 روی مچ استیو مک کوئین در فیلم Le Mans بسته شد. یک مدل کاملا کلاسیک در بین ساعت های کرنوگراف دار اما در سال 1998 برای مدتی تولید آن متوقف شد و تگ هویر آن را در سال 2003 دوباره عرضه کرد. مدل معمولی و عرضه محدود بسیار خوب و مطلوب هستند و هزینه های قابل توجهی در بازار برای تگ هویرجمع کردند. به هر حال مک کوئین و والتر وایت شما را به سمت این ساعت هدایت می کنند. اگر می خواهید این مدل منحصر به فرد را به دست کنید می توانید آن را در بازار به قیمت 4،500 دلار پیدا کنید. تگ هویر موناکو را در تی تی بول ببینید.

 

glasshuete_senator_navigator

 

7. گلاسهوته ارجینال Glashutte Original Senator Navigator

علاوه بر ساعت های مناسب غواصی، ساعت های خلبانی از محبوب ترین ساعت ها در سبک ورزشی هستند و بسیاری از آن ها وجود دارد. برخی از این ساعت ها، ساعت های صفحه بزرگ اند که سخت است اشاره کرد چه کسی برای اولین بار آنها را تولید کرد. اکثرا دوست دارند قبول کنند اولین نمونه های این سبک ساعت ها ساخته آلمان و سوئیس در دهه 1920 میلادی است. گاهی اوقات اشاره می شود که این طراحی خاص توسط “b-uhr” انجام شده و توسط بسیاری از برند های دیگر به ساخت رسیده. از آنجایی که در این مقاله نظر شخصی دخالت بسیاری دارد ما در مقاله Senator Navigator را انتخاب می کنیم که همان ساعت افسانه ای زنده است اما پیدا کردن اولین نمونه از این نوع طراحی مشکل است. این شرکت چند نمونه از Senator Navigator را در مجموعه ساعت های خود تولید می کند که با قیمت 7،000 دلار به فروش می رسد و کیفیت آنها بسیار بالاست. هرچند که به سختی پیدا می شوند حتی در فروشگاه هایی که ساعت های Glashutte Original به فروش می رسد. برند های دیگر که ساعتی با چنین طراحی دارند آن را از حدود چند صد دلار تا چند هزار دلار به فروش می رسانند.

 

breitling-navitimer

 

8.برایتلینگ Breitling Navitimer

اوایل دهه 1950 میلادی یک ساعت مشهور دیگر در سبک خلبانی توسط Breitling با نام Navitimer معرفی شد. چیزی که این مدل را معروف کرد ترکیب کرنوگراف و شماره گذاری دقیق در اطراف آن بود. این ساعت اولین مدل برایتلینگ نبود که این موارد را داشت اما به سرعت توسط افراد نظامی و خلبان های حرفه ای بعنوان یک ابزار حرفه ای و مفید به تصویب رسید زیرا علاوه بر نشان دادن زمان قادر به ارائه ی طیف وسیعی از محاسبات پروازی لازم بود و این به لطف شماره گذاری های اطراف و کرنوگراف بود. هنگامی که اتاقک خلبانی پیشرفته تر و دیجیتال شد، استفاده از Navitimer کاهش پیدا کرد. اما امروزه هم خلبان های زیادی آموزش دیده اند که هنگام از کار افتادن سیستم دیجیتال از سیستم محاسبات آنالوگ سنتی به عنوان یک پشتیبان استفاده کنند. ساعت رده بالای Breitling Navitimer محصولی بیشتر از ابزار بدست اوردن وضعیت است که توسط فردی باهوش به مچ بسته شده! بلکه طیف وسیع تری را شامل می شود. برایتلینگ امروزه این مدل پرفروش را در نسخه های بدون نیاز به باتری (اتوماتیک) با قیمت 9،000 دلار عرضه می کند.

 

Cartier-Santos

 

9. کارتیه Cartier Santos

کارتیه سانتوس طراحی شگفت آور و پایداری است که در واقع بسیار نزدیک با تولد پرواز انسان بود. آلبرتو سانتوس-دومونت یکی از اولین افراد در تلاش برای رسیدن به پرواز ثابت در آسمان با استفاده از هواپیما در حدود سال 1906 میلادی بود. دومونت دوست نزدیک طلا و جواهر فروشی به نام لوئیس کارتیه بود و با او سختی و مشکل استفاده ی خود از ساعت جیبی در حال پرواز را در میان گذاشت. کارتیه به فکر طراحی ساعتی که روی مچ بنشیند افتاد که هنگام پرواز دومونت مجبور نشود دست خود را از کنترل پرواز بردارد. با کمک کردن به دومونت در حل مشکل استفاده از ساعت در هنگام پرواز، کارتیه اولین ساعت خلبانی را ساخت و در واقع شروعی برای روند به مچ بستن ساعت توسط مردان بود. اولین مدل طراحی شده از سانتوس هم اکنون با عنوان کارتیه سانتوس 100 وجود دارد که در آن صفحه ی مربعی سبک متمایزی دارد و اعداد روی صفحه لاتین نوشته شده اند و اندازه ی آن نیز 51در41.3 میلیمتر می باشد. سانتوس هنوز هم پس از 100 سال با طراحی ورزشی خود عالی به نظر می رسد. قیمت حدود 6،700 دلار.

 

IW371401-IWC-Portuguese

 

10. IWC Portuguese

داستان مجموعه ی IWC Portuguese با نام خودش شروع شد. یک گروه از بازرگانان کشتی پرتغالی در دهه 1930 میلادی به سوئیس سفر کردند و درخواست ساخت یک ساعت مچی خوانا و بسیار دقیق را دادند که وقتی روی کشتی است استفاده شود. در آن زمان داشتن ساعت زمان سنج هنگامی که در دریا بودند لازم بود زیرا هیچ راهی برای کشتی نبود تا ساعت های خود را در دریا بروزرسانی کند در حالی که دور از خشکی است. مردان اهل پرتغال می خواستند به عنوان پاسخ به آن مشکل از این ساعت مچی دقیق استفاده کنند. پس از ساخته شدن آن ها این ساعت ها بسیار محبوب شدند. طراحی آن ها بر اساس ابزار دقیق کشتی و ساعت های دریایی بود، و آن ها امروز برای IWC بسیار پر فروش هستند. “Portuguese” امروز در نسخه های مختلف تولید می شود و طیف وسیعی از سلیقه ها را در بر می گیرد. اما همه ی آن ها دارای صفحه ی بزرگ و قابل سفارش همراه با اعداد فارسی هستند و به خوبی روی مچ می نشینند. برای بسیاری از افراد، این طراحی ساعت عالی است. و این مدل دارای حدود قیمتی 10،000 دلاری است.

 

ازابتدا اشاره کردیم که سلیقه ی افراد مختلف باعث می شود که همه موافق لیست بالا نباشند؛ پس در پایان چند نمونه از ساعت هایی که می توانستند در این لیست قرار بگیرند را فقط نام می بریم:

Breguet Classique, Bell & Ross BR 01, Junghans Max Bill, Patek Philippe 5270, Patek Philippe Nautilus, Panerai Marina Luminor, Hublot Big Bang, Rolex Daytona, and Movado Museum Dial.

ساعت های مورد علاقه ی شما چیست؟ شما فکر می کنید جای کدام ساعت در این لیست خالی است؟

نوشته های مشابه

8 دیدگاه در “10 ساعت افسانه ای همیشه زنده

 1. MasoodBabaei گفت:

  عالی بود

 2. mehdi.hsss1990@gmail.com گفت:

  سلام لطفا یک شماره برای تماس در مورد ثبت سفارشات بگذارید

  1. رضا اسدی گفت:

   02144577984

 3. الیاس بلوچ گفت:

  سلام من از سایت شما خرید داشتم ولی هنوز به دستم نرسیده میشه کد پیگیری مرسله رو برام بفرستین

 4. امیرعلی گفت:

  بزرگواران این چه سیستم تحویل بی نظمی هست، تو‌پیجتون زدین حداکثر ۳روزه سفارشات شهرستان و‌تحویل میدین،۶ روز‌ از سفارشم میگذره هنوز دستم نرسیده،بافرض به اینکه بدون ایراد ومطابق با مشخصات تو‌پیج هم باشه…..شماره تماس هم که نگذاشتین ، مشتری نسبت به خرید اینترنتی پشیمون میشه.

 5. تکتم سلامی گفت:

  سلام چطوری میتونم بدونم خریدم کی به دستم میرسه ؟ نوشته بودید سه الی چهار روز کاری ممکنه دیرتر بشه؟

 6. سمیه باقری گفت:

  سلام من یازدهم آذر خرید کردم ۷ روز گذشته هنوز سفارشم به دستم نرسیده

  1. رضا اسدی گفت:

   سلام جهت پیگیری به واتس اپ 09122808017 پیام بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *